BrandFace

SSS

 

1.        BrandFace Nedir?

Yeni nesil video paylaşım platformudur. Amatör ve profesyonel video üreticilerine yaratıcılıklarını duyurmaları için fırsat tanır ve onları direkt olarak ödüllendirir. Kullanıcılarının platformda eğlenceli vakit geçirmelerine ve markalara da yeni yetenekler keşfetmelerine olanak sağlar.

2.        Nereden Daha Fazla Bilgi Alabilirim?

Platform  ve format ile ilgili videolu bilgi almak için Mr.OK’in   hesabını ziyaret edebilirsiniz. Sormak istediğiniz farklı herhangi bir bilgi olur ise info@brandface.tv adresine mail atabilirsiniz.

3.        Nasıl Video Yüklenir?

Web Üzerinden: Önceden hazırladığınız ve maksimum 29 sn uzunluğunda olan videolarınızı “video yükle” butonuna tıkladıktan sonra gerekli adımları tamamlayarak yükleyebilirsiniz.

Uygulama Üzerinden: Video yükleme ikonuna tıklayarak önceden hazırladığınız veya anlık çektiğiniz 29 sn uzunluğundaki videoları gerekli adımları tamamlayarak yükleyebilirsiniz.

4.        Video Formatı Ne Olmalı?

Yüklediğiniz videolar herhangi bir formatta olabilir. Video yükleme ile ilgili teknik bir sorunla karşılaştığınızda aldığınız ekran görüntüsünü veya hata bildirimi hakkındaki bilgiyi info@brandface.tv adresine göndererek destek alabilirsiniz.

5.          Maksimum Kaç Adet Etiket Seçebilirim?

Etiket seçiminiz; seçeceğiniz etiket eğer marka videosu yüklediyseniz  en az biri marka adı olmak şartı ile 3’ten az 10’dan çok olmayacak şekilde videonuz ile ilgili belirlediğiniz etiketleri seçebilirsiniz. Etiketler kontrol ve moderasyon sürecinden geçti için daha sonrasında videonuzun etiketi değiştirilebilir ve videonuzla daha uyumlu bir etikete yönlendirilebilir. Videonuzun herhangi bir değişikliğe uğramaması için içeriğinizle en uygun etiketleri seçmenizi öneririz.

6.   Vitrin Nedir?

Mr.OK tarafından, her hafta yaratıcılıklarıyla öne çıkmış 8 videonun kendi aralarında yarışmak üzere çıkarıldığı yarışma alanıdır. Her Pazartesi 00.00’da yenilenen vitrin videoları 1 hafta boyunca Pazar günü 17.00’ye kadar yarışır. En çok beğeniyi alan video 750 TL kazanırken, Mr.OK tarafından seçilen en yaratıcı video ise 250 TL kazanır. Toplamda 1.000 TL’lik ödül her hafta tekrarlanır. Yarışmada aynı hafta hem 250 TL hem de 750 TL aynı yarışmacıya verilebilir.

7.  Videolar Hangi Konularda Olabilir? - Marka Zorunluluğu Var Mı?

Videolar özgün olmak koşulu ile herhangi bir konuda olabilir. Sisteme yüklenen videolar yayınlanmadan önce onay sürecinden geçer. Marka zorunluluğu bulunmamaktadır.

8.  Videom Neden Kabul Edilmedi?

Kabul edilmeyen videoların nedenlerini şu şekilde sıralamak isteriz:

  • Uygunsuz İçerik
  • Stok Görsel/Video Kullanımı
  • Teknik Hata Veren Video
  • Yetersiz Görüntü/Ses Kalitesi

9.  Vitrine Çıkan Videolar Nasıl Belirleniyor?

BrandFace’e yüklenen videolar moderasyon onayından geçtikten sonra en yaratıcı videolar Mr.OK’in değerlemesine tabi tutulur. Vitrini hak eden 8 video yarışma hakkına sahip olur. Anneler Günü gibi özel günlerde önceden duyurusu yapılmış kişi ya da kişiler geçici olarak vitrin videolarına karar verebilir.

10.        Haftanın Birincisi Ne Zaman Seçiliyor?

Her haftanın kazananı mevcut bulunduğu hafta saat 17:00 itibari ile belirlenir ve teknik ekibin incelemesi sonrası takip eden iki gün içinde BrandFace’e ait sosyal medya hesaplarından duyurusu yapılarak açıklanır.

11. Eski Videoların Seçilme Şansı Var Mı?

BrandFace vitrin videolarını; mevcut bulunan hafta içinde gelen videolar içinden  seçebileceği gibi önceki haftalara ait videolar arasından da seçebilir.

12.        Aynı Videonun İki Kez Vitrine Çıkma Şansı Var Mı?

Aynı videonun iki kez vitrine çıkma şansı yoktur. Fakat aynı video üreticisinin devam eden haftalarda farklı videolar ile birden fazla kez ard arda vitrine çıkma şansı bulunur.

13.        Vitrine Çıkan Videonun Eski İse Eski Puanları Ne Oluyor?

Vitrine çıkan videoların beğeni puanları vitrine çıktıkları an sıfırlandığı farkı bir sistemde yarışırlar. Vitrinee çıktıkları andan itibaren tüm videoların puanları sıfırdan başlayarak artar ve puan tablosunda  sadece o haftaya ait beğeni sayıları yarışır.

14.        Kazandım, Çekim Elime Ne Kadar Zamanda Geçer?

Yarışma sonucu açıklandıktan sonra kazanan kişiye e-mail yolu ile ulaşılır ve iletişim bilgileri alındıktan sonra 1-2 hafta içinde çek görseli eline ulaşır ve kendisinden istenen video ve fotoğrafı sisteme yükledikten sonra takip eden 1-3 hafta içinde de ödemesi kendi adına ait ilettiği iban hesabına yapılır.

15.        Sosyal Sorumluluk Videsu Çekmek İstiyorum, Kuralları Aynı Mıdır?

Sosyal sorumluluk videoları da diğer videolar ile aynı kurallara tabidir. Sosyal sorumluluk videonuzu BrandFace markası altında mevcut bir STK ya da sosyal sorumluluk projesi ile bağlantılanarak yayımlayabilirsiniz.

16.  Videolar Nasıl ve Neden Yarışma Dışı Bırakılıyor?

    Videolar teknik ekibin takibi ve incelemesi sonrasında sahte hesap tespiti ya da farklı bir usulsüzlük ile puan artışı yapıldığının tespiti sonrasında yarışma dışı bırakılabilir. BrandFace yarışma dışı bırakma hakkını kendinde saklı tutar. Açıklamalar MR.OK hesabından duyurulur. Konu hakkında bilgi almak isteyen video sahipleri info@brandface.tv adresine mail atarak bilgi alabilirler. Mr.OK  usulsüzlüğün video sahibi tarafından yapılmadığının tespit edildiği durumlarda gelen usulsüz puanları silerek yapılan yeni hesaplamaya göre kazananı açıklar.